הקצעת שורשים וטיפול שיננית

הלבנת שיניים באשדוד – מתרופות סבתא ועד הלבנה במרפאה

שיניים לבנות, נקיות ויפות הן סימן לבריאות טובה ונעורים. לאומת זאת, שיניים צהובות, מוכתמות או אפורות לא מוסיפות למראה הנאה של הפנים בלשון המעטה. שגרת ניקוי מוקפדת יכולה לעזור למנוע חלק מהמפגע הזה אבל עבור רוב האנשים, עם השנים, השיניים מאבדות את הגוון הטבעי והזוהר שלהן. יש לא מעט דרכים להלבין את השיניים החל מ"תרופות סבתא" ועד הלבנה במרפאת שיניים להחזרת המראה הבריא והאסתטי של השיניים.

הלבנת שיניים

 

הלבנת שיניים

למה השיניים מצהיבות?

עם השנים השיניים שלנו נצבעות בגוון צהבהב בגלל חומרים מכתימים שנמצאים בקפה, תה, יין, מוצרי טבק, פירות  ועוד. ניקוי לא מספק או לא נכון יגרום לכתמים כהים יותר ואפילו שימוש בתרופות מסוימות עלול לגרום לכתמים על השיניים. בנוסף, ישנם גם אנשים שיש להם נטייה גנטית לשיניים רגישות יותר להצהבה.

"תרופות סבתא" להלבנת שיניים

מי שרוצה חיוך לבן ואסתטי עשוי לפעמים לחפש פתרונות פשוטים, זולים וביתיים להלבנת שיניים. אך האם הם האמת יעילים ובטוחים לשימוש? לא בהכרח.

  • סודה לשתיה – שימוש בסודה לשתיה לצחצוח שיניים (כפי שהיא או מהולה במים) יכול להלבין מעט את שיניים כי הסודה למעשה שוחקת את השכבה העליונה של השן – האמייל. הבעיה היא שהסודה עלולה לגרום להרס של האמייל שנועד להגן על השן מפני חיידקים מזיקים. התוצאה אולי תהיה שיניים מעט יותר לבנות אבל חשופות יותר לחדירה של חיידקים והרס השן.
  • מיץ לימון – החומצה במיץ הלימון מבהירה קצת את השיניים, אבל כמו הסודה לשתיה יכולה גם להרוס את שכבת האמייל המגינה ולהשאיר את השיניים בסיכון להיווצרות חורים.
  • מי מלח – צחצוח עם מי מלח אמנם ילבין את השיניים במקצת אך גם יוצר חריצים קטנים (ובלתי נראים לעיין) באמייל השן ויפגע בשלמותה.
  • אבקת פחם פעיל – שיטה חדשה יחסית שצוברת פופולריות לאחרונה, בעיקר תודות למוצרים זולים שמיוצרים בסין ומכילים פחם פעיל (לטענת היצרן). המוצרים מבטיחים תוצאות מרשימות אבל בפועל השיפור זניח (אם יש שיפור בכלל). כמו השיטות האחרות, גם כאן יש חשש לשחיקה של האמייל.
  • מי חמצן – בגלל שמי חמצן משמשים במוצרי הלבנה מקצועיים במרפאות השיניים, אנשים רבים חושבים שצחצוח הפה עם מי חמצן בשיעור של 3% היא פעולה בטוחה ויעילה להלבנת שיניים. הבעיה היא שמי החמצן לא רק מלבינים את השיניים, הם גם הורגים את החיידקים "הטובים" בחלל הפה. אנשים שמצחצחים את השיניים עם מי חמצן חושפים את עצמם להתרבות של חיידקים "רעים" בפה, פטריות וטפילים.

משחות שיניים מלבינות

כל משחות השיניים עוזרות להסיר כתמים מהשיניים כי הן מכילות חומרי פילינג עדינים שמסייעים להסרת פלאק מהשיניים. משחות מלבינות שכוללות בנוסף גם מי חמצן או קרבמיד פראוקסיד חודרות לעומק השן ויכולות לגרום לאפקט הלבנה מורגש יותר. בשימוש קבוע ונכון לאורך זמן אפשר לראות שינוי של עד גוון אחד בהיר יותר. לצורך השוואה, הלבנה מקצועית במרפאת שיניים יכולה להלבין את השיניים פי 6 ויותר.

ג'ל מלבין ורצועות הלבנה לשיניים

מוצרי הלבנה מבוססי ג'ל הכוללים מי חמצן נמכרים ברשתות הפארם. מוצרים אלו מכילים ג'ל עם מי חמצן בשיעור נמוך ואמצעי אפליקציה כמו מברשת שיניים קטנה או כפית שטוחה למריחת הג'ל על השיניים. לאחר שימוש של כמה ימים אפשר לראות תוצאות טובות שמחזיקות מעמד כ-4 חודשים (תלוי כמובן במוצר הספציפי ובחומרת הכתמים).

רצועות הלבנה עשויות פלסטיק דק כוללות את אותו ג'ל מלבין בתוך המוצר עצמו. את הרצועות מניחים על השיניים לפי הוראות היצרן. כמו הג'ל למריחה, גם כאן אפשר לראות תוצאות לאחר כמה ימים והשיניים ישארו לבנות יותר כ-4 חודשים.

שטיפת פה מלבינה

אחד המוצרים החדישים ביותר בתחום הלבנת השיניים הן שטיפות פה מלבינות. כמו מי פה רגילים, השטיפה מרעננת ועוזרת למנוע עששת והצטברות פלאק על השיניים. אך האם היא באמת מלבינה את השיניים? לא בטוח. הבעיה עם שטיפות הפה היא שרובן דורשות (לפי הוראות היצרנים) שימוש קצר מאוד – פעמיים ביום למשך דקה ולכן היעילות שלהן בהלבנת השיניים מוגבלת. החומר הפעיל נמצא במגע עם השיניים לשתי דקות ביום בלבד (לאומת כ-30 בשימוש ברצועות הלבנה למשל), לא מספיק זמן כדי לגרום לשינוי משמעותי בגוון השיניים.

הלבנת שיניים ביתית עם קשתית הלבנה

בשיטה זו, רופא השיניים לוקח את המידות המדויקות של השיניים כדי ליצור תבנית מותאמת אישית הנקראת קשתית (מכונה גם סד) הלבנה (דומה קצת למגן שיניים של מתאגרפים). התבנית נבנית במעבדה לפי המדידות המדויקות של הרופא. רופא השיניים מצייד את המטופל במשחת הלבנה המכילה מי חמצן וחומרים מלבינים נוספים בריכוז המתאים עבורו. על המטופל למרוח את המשחה על הקשתית ולהרכיב אותה למשך מספר שעות (או לשעות הלילה) לפי הוראות הרופא. את התוצאות אפשר לראות אחרי כשבוע של שימוש, תלוי בחומרת ההצהבה והכתמים על השיניים כמובן. אפשר להשתמש בסד הלבנה כטיפול בודד או לתחזוקה של הלבנת שיניים עמוקה בקרן אור.

הלבנת שיניים בקרן אור

נעשית במרפאת שיניים בלבד על ידי רופא שיניים והיא הדרך המהירה והיעילה ביותר להגיע לשיניים אסתטיות ולבנות באמת. הרופא מורח חומר הלבנה בריכוז של 10 עד 35 אחוז על השיניים, לאחר מכן השיניים מוארות במנורה מיוחדת הפולטת אור כחול שמזרז את תהליך ההלבנה ועוזר לחומר לחדור לעומק השן. היתרון הגדול בשיטה זו היא תוצאה מהירה מאוד – אחרי כשעה אפשר לראות שינוי משמעותי בגוון השיניים. במידה ונותרו כתמים עקשניים או שהתוצאה הכללית לא מספקת אפשר להמשיך עם הטיפול לשעה נוספת. שיטה זו מתאימה לכל מי שרוצה שיניים לבנות יותר כאן ועכשיו בלי טיפול ארוך ועם תוצאות מרשימות מאוד.

מרפאת השיניים מג'יק טאץ
מרפאת השיניים מג'יק טאץ

אנו במרפאת מג'יק טאץ מאפשרים לקהל המטופלים לקבל את הפתרונות הרפואיים המתקדמים ביותר תחת קורת גג אחת, החל בסתימה ועקירות ועד השתלות שיניים ושיקום מלא של הפה.