שיננית באשדוד - קוסנר מאיה

שיננית

טיפול שיננית באשדוד

השיניים שלנו ללא ספק נמנות עם האיברים החשובים לנו ביותר. לכן, כמו שאנחנו מקפידים לתחזק את המכונית והבית שלנו – כך חשוב מאוד שנבצע כמה צעדים חיוניים כדי להבטיח שגם השיניים ימשיכו לשרת אותנו עוד שנים ארוכות.

אחד הטיפולים הנדרשים ביותר לתחזוקת השיניים הוא ניקוי אבן יסודי ועמוק אצל שיננית מוסמכת. אז מה זה בדיוק הטיפול הזה, למי הוא מיועד ומתי מבצעים אותו? הנה כל המידע שחשוב שתכירו כדי להמשיך לחייך עכשיו ולתמיד:

מה זה טיפול שיננית?

לאורך היום, שאריות מזון נתקעות בתוך הפה וגורמות להצטברות סוכרים, עמילן וחומרים נוספים בין השיניים. בתוך הפה יש חיידקים שניזונים מהחומרים האלו, מה שגורם להיווצרות עששת ואבנית על השיניים. צחצוח השיניים וניקויים באמצעים שונים אמנם מסייעים להסיר חלק מסוים מהחומרים המזיקים – אך כדי להסיר את רוב העששת והאבנית נדרש ניקוי מעמיק ויסודי יותר.

השיננית משתמשת באביזרים מיוחדים ויעילים להסרת אבנית, כתמים ומשקעים מהשיניים. הפעולה לא רק מסייעת לשמור על בריאות חלל הפה ולמנוע אובדן שיניים, היא גם יכולה להפחית דלקות בחניכיים, לשפר את ריח הפה וגם להבטיח מראה אסתטי ובריא יותר של החיוך. בנוסף, בכל טיפול אצל השיננית מבצעת הדרכה לשמירה נכונה על השיניים והחניכיים בהתאם למצבו הדנטלי הייחודי של המטופל – כדי שנוכל להמשיך ולדאוג לשיניים ולחניכיים בעצמנו גם אחרי הטיפול.

טיפול שיננית צפוי להימשך בין עשר לעשרים דקות, הוא מבוצע ללא הרדמה או טשטוש ובדרך כלל אינו כרוך בכאבים – אולי רק באי נוחות זמנית. במקרים של דלקת חניכיים חריפה או מחלת חניכיים מתקדמת, השיננית יכולה למרוח חומר מאלחש כדי להפחית את תחושת הכאב, או להפנות לביצוע אבחון או טיפול אצל רופא שיניים או מומחה למחלות חניכיים (פריודונט). לכן, הטיפול עוזר במידה רבה להישאר "עם היד על הדופק" ולוודא שאנחנו לא מפספסים בעיות בבריאות הפה שעלולות להתפתח ולהחמיר.

שיננית באשדוד - קוסנר מאיה

כל כמה זמן צריך לבצע טיפול כזה?

יש אנשים שמעולם לא היו בטיפול שיננית ויגיעו למרפאת השיניים רק כשיהיה מאוחר מדי. אולם כל המומחים יודעים שהתרופה הטובה ביותר לכל בעיה רפואית היא מניעה – ולכן מומלץ להגיע לטיפול גם ובמיוחד כשאנחנו מרגישים ש"הכול בסדר" בבריאות הפה.

ההמלצה הכללית לכל האוכלוסייה היא להגיע לטיפול שיננית אחת לכמה חודשים – בין שלושה לתשעה. למי שסובלים מדלקות חניכיים או שיודעים שיש להם נטייה לסבול מהבעיה – מומלץ אף להגביר את תדירות הביקורים.

לשמור על הבריאות הדנטלית גם מחוץ למרפאה

טיפול הניקוי אצל השיננית הוא רק חלק אחד בשמירה על בריאות חלל הפה. גם כשיוצאים מהמרפאה – חשוב שלא להזניח את השיניים ולגלות אחריות בשמירה על בריאותן.

בהקשר הזה חשוב להקפיד על צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום, לנקות את האזורים שבין השיניים באמצעות קיסמי שיניים או חוט דנטלי וכן לבצע שטיפת פה בחומרים שעליהם תמליץ השיננית בהתאם למצב חלל הפה שלכם.