הקצעת שורשים וטיפול שיננית

ארבע על ארבע: 4 סיבות שכל כך הרבה אנשים בוחרים בשתלים בשיטת "אול און 4"

שחזור שיניים באמצעות שתלים נחשב מאז ומתמיד להליך רפואי מורכב יחסית, שעשוי לקחת זמן רב ודורש עוד שורה של טיפולים משלימים ותומכים כדי להבטיח תוצאות מצוינות. עם זאת, ההתפתחות הטכנולוגית והמקצועית המתרחשת כל העת בתחום שחזורי השיניים הובילה בשנים האחרונות לפיתוח טכניקה חדשה להשתלת שיניים שנקראת All On 4.

סיבות שכל כך הרבה אנשים בוחרים בשתלים בשיטת אול און 4
סיבות שכל כך הרבה אנשים בוחרים בשתלים בשיטת אול און 4

בעיני רבים, השיטה הזאת חוללה מהפכה של ממש בתחום שחזורי השיניים והפכה מין הסתם ללהיט מבוקש ביותר בקרב המטופלים. בעוד רגע נבין מה גורם לאנשים לבחור דווקא בשיטה הזאת, אבל לפני הכול, בואו נכיר קצת את השיטה ואת מי שעומד מאחוריה.

אול און פור: פחות מסורבל, יותר מהיר

השתלת השיניים "All on 4" פותחה על ידי רופא פורטוגלי בשם פאולו מאלו. ד"ר מאלו למעשה הצליח לייצר טכניקה חדשנית לביצוע שתלים במספר קטן יותר של מפגשים וללא טיפולים מקדימים נוספים. בהתחלה, השיטה ספגה לא מעט ביקורות מאנשים שפקפקו ביעילות שלה, אך כיום יותר ויותר מומחים מבינים שיש כאן בשורה של ממש גם למטופלים וגם לצוותים הרפואיים במרפאות השיניים. אז בואו נכיר כמה מהיתרונות הבולטים של הטיפול בשיטה הזאת:

1. לא צריך להשתיל עצם

עצמות הלסת שנמצאות בפה של כל אחד מאיתנו נועדו לתמוך בשיניים, לקבע אותן במקומן ולספק להן הגנה. כאשר שן נופלת או נעקרת. הגוף יכול במקרים מסוימים לספוג את העצם הזאת כדי להשתמש בחומרי הבניין שלה למטרות חיוניות אחרות. לכן, במקרים רבים, כשרוצים לבצע שחזור של שיניים אבודות, יש צורך בהליך מקדים של השתלת עצם שתתמוך בשתל ותשפר את הסיכויים לקליטה נכונה שלה.

בעבר האמינו שלא ניתן לוותר על השתלת עצם כדי לאפשר קליטה נכונה של השתלים, אולם בשיטת All on 4, ניתן להתקין כמה כתרים על גשר מאוחד שנתמך על ידי ארבעה שתלים בלבד. בדרך זו, ניתן לקבע את הכתרים בצורה טובה ובמקרים רבים גם ללא הליך מקדים של השתלת עצם על כל המשמעויות שלו.

2. הנתונים מראים סיכויי הצלחה גבוהים ביותר

כאשר בוחנים את הנתונים, רואים כי הטיפול הזה בהחלט נחשב למוצלח ומספק תוצאות טובות ביותר למטופלים שבוחרים בו. מחקרים שונים מראים סיכויי הצלחה שנעים סביב ה-95 אחוזים בטיפולים אלו. הנתון הזה בהחלט מספק אופטימיות וביטחון לרופאים שמשתמשים בשיטה הזאת  ויכול להרגיע את מי שחוששים מהטיפול החדשני שעדיין לא מוכר בקרב מעגלים שונים באוכלוסייה.

3. השתלים מתפקדים כמו שיניים רגילות

באופן עקרוני, שחזורים של שיניים מורכבים משני חלקים מרכזיים. השתל הוא בורג שמוחדר לתוך עצם הלסת ומקבע את הכתר שמחובר אליו ומחליף את חלקה הנראה לעין של השן. לכן, חלק מהאנשים עשויים לחשוש מהעובדה שבטיפול הזה מלבישים שורה של כתרים על ארבעה שתלים בלבד, במקום לחבר כל כתר לשתל משלו, כמו שנהוג לעשות. עם זאת, חשוב להדגיש כי גם בשיטה הזאת, שחזורי השיניים מתנהגים כמו שיניים רגילות לכל דבר וניתן להשתמש בהם בדיוק כמו בשיניים המקוריות בלי לחשוש.

הנתונים מראים כי השתלים עמידים ביותר בעומסים גבוהים וניתן להשתמש בהם גם לביצוע פעולות שלא מתאפשרות עם שיניים תותבות כמו פיצוח גרעינים או אכילת מזונות קשים. בנוסף, השתלים כמובן משפרים במידה ניכרת את האסתטיקה של החיוך והצופה מהצד לא יוכל להבדיל ביניהם לבין שיניים רגילות.

4. התהליך כולו יהיה קצר יותר

כמו שכתבנו בהתחלה, שחזור של שיניים אבודות הוא ברוב המקרים תהליך ארוך ביותר, שגם לרופא קשה להעריך בדיוק מתי הוא יסתיים. זאת מכיוון שהוא מורכב משלבים רבים, כמו לדוגמה השתלת העצם שעסקנו בה כאן בהרחבה.

התהליך הזה, שיכול להסתכם בחלק מהמקרים בכמה שנים של עבודה, מתקצר במידה דרמטית כאשר בוחרים בהשתלת שיניים בשיטת All On 4, במקרים מסוימים ניתן להשלים את התהליך כולו אפילו במפגש אחד במרפאה. עם זאת, חשוב להבין כי זה לא נכון בכל המקרים וישנם מצבים שבהם יידרשו מפגשים נוספים – או שבכלל נמליץ לבחור בשיטה אחרת.

בכל מקרה, השיטה שמתאימה לשחזור השיניים שלכם, תגובש באופן פרטני על ידי הרופא המטפל. לכן חשוב לבחור במרפאת שיניים אמינה ומקצועית, שמנוסה בעבודה עם מגוון רחב של שיטות שחזור ותדע להתאים לכם את הטיפול שלא רק ישחזר את השיניים – אלא יאפשר לכם ליהנות מהתוצאות לאורך זמן עם כמה שפחות תקלות לאורך הדרך.

Picture of מרפאת השיניים מג'יק טאץ
מרפאת השיניים מג'יק טאץ

אנו במרפאת מג'יק טאץ מאפשרים לקהל המטופלים לקבל את הפתרונות הרפואיים המתקדמים ביותר תחת קורת גג אחת, החל בסתימה ועקירות ועד השתלות שיניים ושיקום מלא של הפה.