הקצעת שורשים וטיפול שיננית

4 סיבות לעשות טיפול שיננית פעם בחצי שנה

המוח האנושי הוא דבר משונה – הוא גורם לנו להזניח ולהתעלם מדברים שאנחנו יודעים שהם חשובים כמו בריאות הפה – ופתאום להבין עד כמה הם משמעותיים רק כאשר משהו לא בסדר – כשכואב מאוד, כששן נאבדת או כשמתפתחת מחלה משמעותית.

סיבות לעשות טיפול שיננית
סיבות לעשות טיפול שיננית

למעשה, מה שחשוב שכולנו נבין – זה שתמיד קל בהרבה למנוע מחלות מאשר להתמודד איתן אחרי שהן מופיעות.טיפול שיננית הוא אחת הדרכים הפשוטות, הזולות והיעילות לשפר את בריאות הפה ולמנוע ביקורים מפחידים בהרבה במרפאת השיניים. בואו נכיר ארבעה יתרונות מרכזיים של הטיפול הזה – שאולי ישכנעו גם אתכם לקבוע תור בהקדם האפשרי:

1. כי זו הדרך הטובה ביותר להילחם בדלקות חניכיים

דלקות חניכיים נמנות עם המחלות הנפוצות ביותר בעולם ועל פי הערכות המומחים – רובנו סבלנו או נסבול מהן באיזושהי רמה, באיזושהי נקודת זמן בחיינו. אצל רוב האנשים, הדלקת תגיע ותחלוף, לעיתים שוב ושוב בתקופות שונות, בעוד שאצל אחרים, היא יכולה לגרום נזק של ממש לבריאות הפה – עד לכדי אובדן שיניים או צורך בעקירתן.

כיום אנחנו יודעים שניקוי אבן אצל שיננית הוא הדרך היעילה ביותר להפחית את הסיכון לדלקות חניכיים וגם לטפל בהן כאשר הן מופיעות. אנחנו מדברים בהקשר הזה על דלקות פשוטות יחסית, ולא על מצבים מורכבים יותר של מחלות חניכיים שדורשות התערבות של רופא. התהליך הלכאורה פשוט הזה מצליח להילחם בדלקת ולהפחית אותה, אך הוא רק השלב הראשון בדרך הזאת. בהמשך, ככל שהמטופל יצליח לשמור בעצמו על בריאות הפה – כך יגברו הסיכויים שהדלקת תיעלם ולא תחזור.

2. כי אף אחד לא יכול לעשות את זה בעצמו

כיום יש המון מכשירים סילוניים לניקוי האזורים שבין השיניים, שאפשר לרכוש בבתי המרקחת, כמו גם שורה ארוכה של קיסמים דנטליים ואביזרים אחרים – טכנולוגיים או מכניים לניקוי האזורים הכל כך קשים לניקוי האלו. עם זאת, חשוב להבין כי אף אחד מהמכשירים האלו לא מספק את אותה היסודיות של ניקוי האבן אצל השיננית בהסרת שאריות המזון והפלאק.

העין המקצועית של השיננית, לצד הכלים המתקדמים והעוצמתיים שאיתם היא עובדת, מספקים השפעה משמעותית ורחבה הרבה יותר על בריאות השיניים והחניכיים. בנוסף, במידת הצורך מבצעת השיננית גם מריחה של פלואוריד על השיניים, אשר מחזק אותן ומונע הצטברות של רובד חיידקים עליהן.

3. כי השננית היא גם המדריכה  שלכם

נכון, החלק החשוב ביותר בטיפול אצל השיננית הוא, ובכן, הטיפול אצל השיננית – אבל הוא לא הדבר היחיד שקורה במרפאה. במהלך המפגש, השיננית מדריכה אתכם באופן יסודי, מקצועי ובעיקר מותאם אישית – על האופן הנכון ביותר לשמור על בריאות הפה שלכם.

היא תסביר על זוויות הצחצוח, בחירת מברשת שבאמת מתאימה למצב השיניים והחניכיים שלכם וכן על עבודה עצמאית עם כלים נוספים ויעילים לניקוי האזורים שבין השיניים, הלשון ושאר חלקי הפה. חשוב להבין כי העבודה שלכם בתחזוקת התוצאות חשובה לא פחות מהניקוי היסודי במרפאה.

4. כי השיננית היא לא רופאה – אבל עדיין יודעת לזהות מחלות

זיהוי מוקדם הוא הדבר החשוב ביותר לטיפול במחלות – וזה נכון בייחוד כשמדובר בבריאות הפה. נכון שרק רופא מוסמך לאבחן מחלות, אך חשוב להבין כי שיננית מכירה היטב את הפה האנושי ויודעת לזהות סימנים למחלות עוד בשלבים ההתחלתיים שלהן.

כך היא יכולה להפנות אתכם לרופא השיניים ולאפשר לכם לקבל טיפול במהירות – לפני שהבעיה תתפתח ותחמיר עוד יותר. זהו דבר חשוב שהניסיון שלנו מלמד שהוא לא פעם מסייע להימנע מטיפולי שורש, עקירות וטיפולים מורכבים אחרים.

מרפאת השיניים מג'יק טאץ
מרפאת השיניים מג'יק טאץ

אנו במרפאת מג'יק טאץ מאפשרים לקהל המטופלים לקבל את הפתרונות הרפואיים המתקדמים ביותר תחת קורת גג אחת, החל בסתימה ועקירות ועד השתלות שיניים ושיקום מלא של הפה.